Silne wsparcie z zewnątrz. PZN objął patronatem imprezę w Ruczynowie

fot. Michał Chmielewski

Blisko, blisko, coraz bliżej. Do rozpoczęcia tegorocznej edycji ZIELPOL Skoków Amatorów o Puchar InSJders w Ruczynowie pozostał już mniej niż miesiąc. Zarówno grono potencjalnych uczestników, jak i sponsorów codziennie się powiększa. Takiego wsparcia z zewnątrz jednak nie spodziewał się absolutnie nikt, bowiem imprezę w Ruczynowie honorowym patronatem objął sam Polski Związek Narciarski.

fot. Michał Chmielewski

 

Działacze z narciarskiego najwyższego szczebla w ostatnim czasie wyrazili spore zainteresowanie rywalizacją w Ruczynowie, jednak możliwość objęcia tej imprezy patronatem samego Polskiego Związku Narciarskiego pozostawała co najwyżej w sferze marzeń. Teraz te marzenia stały się rzeczywistością.

Start tegorocznej edycji imprezy na obiekcie K-4 wybudowanym  przez Mateusza Seremaka zaplanowano na 21. sierpnia. Lista startowa obejmować będzie 50 nazwisk (o około 20 więcej niż przed rokiem), a jak informuje sam Michał Chmielewski – chętnych ciągle przybywa. – Zostało nam aktualnie 15 miejsc – powiedział niedawno w rozmowie z nami. Chociaż dzisiaj wiemy już, że miejsc zostało raptem kilka.

Dziennikarz TVP Sport, który pełni funkcje głównego organizatora imprezy przypomina, że wystartować może każdy. Liczą się jedynie szczere chęci. – Startować będzie można na różnych nartach. Od skokówek, przez biegówki po te do narciarstwa alpejskiego. A dla tych, którzy wybiorą sprzęt nie kojarzący się ze skokami, przygotujemy oddzielną nagrodę.

Przypominamy, że nagrodą główną w zawodach będzie rower o wartości 2000 złotych.

W dalszym ciągu można wziąć udział w wydarzeniu, jednak jak wspomnieliśmy wcześniej- ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można wysyłać drogą mailową na adres: m.chmiielewski@gmail.com (podwójne “i” w nazwisku to nie błąd, tak ma być), z dopiskiem “RUCZYNÓW 2021”. Treść wiadomości powinna zawierać również imię i nazwisko, nr telefonu oraz wiek.

Przypominamy również, że portal Sportsinwinter.pl objął patronat medialny nad rywalizacją amatorów w województwie Świętokrzyskim.

źródło: inSJders