Sensacyjny zwrot ws. Pawła Wąska. Polak wystąpi w Zakopanem

fot. M. Król

Zaskakujący zwrot w sprawie startu Pawła Wąska w Zakopanem. PZN poinformował, że Polak pojawi się na Wielkiej Krokwi i będzie walczył o kolejne punkty. Jak to możliwe?

fot. M. Król

Sezon olimpijski 2021/22 od początku fatalnie układa się dla reprezentantów Polski. Nie dosyć, że wyniki podopiecznych Michala Doleżala są dalekie od oczekiwanych, to na domiar złego podczas wczorajszej rozgrzewki kontuzji stawu skokowego doznał Kamil Stoch. Polak oczywiście nie wystąpi w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS 140).

Na tym jednak nie było końca złych wieści. W czwartek pozytywne wyniki testu na koronawirusa otrzymali Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek. – Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski – potwierdzali działacze.

A jedank! Paweł Wąsek z negatywnym wynikiem

W piątek doszło jednak do sensacyjnego zwrotu. Okazało się, że Wąsek wystartuje. – Paweł Wąsek wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Nasz reprezentant poddany został dwóm powtórnym testom PCR na obecność koronawirusa. Wąsek dwukrotnie uzyskał negatywne wyniki badań na Covid-19 i został dopuszczony do startu w zawodach – napisał PZN na swoim Twitterze.

Jakub Wolny również negatywny

W dzisiejszych treningach oraz kwalifikacjach zobaczymy również Jakuba Wolnego, który wczoraj otrzymał niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa. Powtórnie wykonane testy dały jednak dwukrotnie wynik negatywny, co pozwoliło na dopuszczenie go do rywalizacji na Wielkiej Krokwi.


Źródło: PZN