Schuster chwali Wellingera i przyznaje: Kilkoro zawodników ma jeszcze trochę do zrobienia

Trener niemieckich skoczków Werner Schuster w rozmowie z portalem skispringen.com chwalił wysoką dyspozycję Andreasa Wellingera w ostatnich konkursach Letniego Grand Prix. Przyznał jednak, że pozostali jego zawodnicy mają jeszcze trochę pracy do wykonania przed sezonem olimpijskim.

Werner Schuster nie może być do końca zadowolony po finałowych zawodach Letniego Grand Prix. Mimo iż dwukrotny wicemistrz świata z Lahti Andreas Wellinger znów błyszczał formą, pozostali jego zawodnicy nie wypadli tak dobrze. W Klingenthal Wellinger zajął 2. miejsce tuż za Dawidem Kubackim, natomiast pozostali niemieccy zawodnicy Stephan Leyhe, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, David Siegel oraz Richard Freitag zajęli odpowiednio 12, 17, 21, 28, 30. miejsce. Wellinger potwierdził wysoką formę również w mistrzostwach Niemiec, które odbyły się Oberwiesenthal. – Andreas Wellinger zasłużenie zdobył tytuł mistrza Niemiec, jest w bardzo dobrej formie. Kilkoro zawodników ma jednak jeszcze trochę do zrobienia – przyznał Schuster. To właśnie z Wellingerem Niemcy wiążą największe nadzieje w nadchodzącym sezonie olimpijskim, w którym oprócz igrzysk będą również Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie i tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni.

Sezon 2017/2018 zostanie zainaugurowany w Wiśle. Kto będzie reprezentować Niemcy na pierwszych zawodach Pucharu Świata okaże się niebawem. Niemcy po dobrych występach Piusa Paschke w Letnim Pucharze Kontynentalnym, w pierwszym periodzie Pucharu Świata mogą wystawić siedmiu zawodników. Najwyższą pulą dysponują również Austriacy i Słoweńcy.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.