Schmitt i Schuster o szansach Niemców w nadchodzącym sezonie

Początek sezonu coraz bliżej, a kibice pokładają coraz większe nadzieje w swoich reprezentantach. Legenda skoków narciarskich, Martin Schmitt, oraz trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster, szacują szanse Niemców na sukces. 

Trzykrotny medalista olimpijski zwraca szczególną uwagę na przygotowanie skoczków. – Odwiedziłem ich dwa tygodnie temu na treningu i już miałem niezłe wrażenie. Warunki do udanego sezonu zostały stworzone. Teraz potrzebują tylko dobrego startu – powiedział Schmitt. Zapytany o zawodnika, który jest najsilniejszą częścią drużyny, wskazuje Richarda Freitaga. Na drugim miejscu stawia Andreasa Wellingera. Choć końcówkę sezonu miał dość przeciętną, a w ostatniej części zmagań tylko raz znalazł się w najlepszej dziesiątce, doskonale pamiętamy jego niesamowitą dyspozycję podczas Igrzysk Olimpijskich, gdzie zdobył aż trzy medale. Właśnie te sukcesy mogą być w jego przypadku siłą napędową. –  Z motywacją, która mu towarzyszy, może również przynieść dobre występy w tym sezonie – dodaje Martin Schmitt.

Jako głównych rywali Niemców były skoczek wskazuje Polaków i Norwegów. Zwraca też uwagę, aby nie osądzać przedwcześnie Austrii –  ważne jest to, jak zaczną sezon po zmianie trenera. Oczywiście Austriacy mają uznanych skoczków, takich jak Stefan Kraft i Michael Hayböck, którzy nie mieli najlepszego sezonu w zeszłym roku, ale na pierwszy plan wyłaniają się też nowi, z Danielem Huberem na czele. – Bardzo możliwe, że znowu złoto trafi do Niemiec – stwierdza Martin Schmitt z uśmiechem na koniec.

Z kolei dla Wernera Schustera ważne są inne aspekty. Choć mówiło się, że nie chce przedłużać kontraktu z reprezentacją Niemiec, szkoleniowiec ucina wszelkie spekulacje. To nie był dla niego łatwy rok, ale jest gotowy, by wrócić na skocznię wraz z kadrą. Wyznaczyli sobie wspólnie nowe cele, a jednym z nich jest powrót Severina Freunda. Przez te kilka lat wiele zmieniło się w jego życiu, m.in. ożenił się i został ojcem, jednak widać, że wciąż jest tym samym sportowcem – głodnym sukcesu. Jest zawzięty, by wrócić, ale potrzebuje na to więcej czasu. Stara przygotować się dobrze mentalnie, ale wciąż czeka go trochę pracy z motoryką.

Trener Niemiec zwraca też uwagę na osiągnięcia swoich podopiecznych w poprzednim sezonie. Richard Freitag i Andreas Wellinger to dla niego skoczkowie, którzy osiągnęli zimą ogromny sukces, natomiast Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe i Karl Geiger to silne podpory jego drużyny, które stale punktowały w konkursach. Plan jest taki, aby osiągnąć jeszcze więcej. – Na pewno nie będzie to łatwe, mając na uwadze niesamowite możliwości Kamila Stocha – przyznał szkoleniowiec. Schuster jest pewny jednak, że i tym razem Wellinger oraz Freitag pokażą swoją siłę.

Źródło: zdf.de, t-online.de, sport.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.