Rywale pod wrażeniem ostatniego sezonu w wykonaniu Kamila Stocha

Ostatni sezon zimowy był jednym z najlepszych w karierze Kamila Stocha, co wprawiło w podziw jego rywali. Sprawdź, co powiedzieli jego konkurenci po finale w słoweńskiej Planicy.

Sezon zimowy 2017/2018 w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Kamil Stoch okazał się najlepszym zawodnikiem, gdyż udało mu się wygrać prawie wszystko, co wprawiło w podziw jego rywali ze skoczni. Większość z nich podkreśla, że chciałoby utrzymać przez tak długi czas formę na wysokim poziomie.

Po finale Pucharu Świata w Planicy udało nam się porozmawiać z głównymi konkurentami Kamila Stocha do triumfu w klasyfikacji generalnej, a mianowicie z Richardem Freitagiem oraz Danielem Andre Tande. Obaj zawodnicy są pełni podziwu i zaszczyceni możliwością walki ze Stochem, który stał się kolejną ikoną sportową w skokach narciarskich. – Rywalizacja z Kamilem Stochem była dla mnie przyjemnością. Zastanawiam się i nie wiem, jak był w stanie przez cały sezon skakać na tak wysokim poziomie – opowiedział Daniel Andre Tande po zakończeniu sezonu olimpijskiego w Planicy. – To było niesamowite być uczestnikiem takiej rywalizacji – dodał Norweg. Podobnego zadania jest Richard Freitag, który przez długi czas był liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. – Wszyscy próbowaliśmy za każdym razem pokonać Kamila Stocha. Ale z drugiej strony cieszyłem się z jego zwycięstw. Skakanie na tak wysokim poziomie musi być bardzo satysfakcjonujące. Sądzę, że Kamil nie odnotuje już takiego sezonu –  zakończył reprezentant Niemiec.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.