Ryoyu Kobayashi może już chłodzić szampana. Analiza klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów w skokach narciarskich.

Za nami ostatni konkurs przed Mistrzostwami Świata w austriackim Seefeld. Konkursy w Willingen podtrzymały status quo zarówno w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak i Pucharu Narodów. Największymi przegranymi trzydniowej rywalizacji okazali się Austriacy ze Stefanem Kraftem na czele.

Od kilku tygodni zadajemy sobie pytanie, czy Ryoyu Kobayashi jest w ogóle jeszcze do złapania w rywalizacji o Kryształową Kulę? Odpowiedź wydaje się dość prosta i nieszczególnie ciekawa dla kibiców spoza Japonii. Mianowicie wszystko wskazuje na to, że Ryoyu może już szykować miejsce na półce dla nowego trofeum. Kamil Stoch pomimo niezłego weekendu, zamiast odrabiać straty ponownie stracił punkty do reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni. Na 6 konkursów przed końcem sezonu ma 475 punków straty do lidera i Japończyk już podczas kolejnego konkursu w Oslo może sobie zapewnić ostateczny triumf w klasyfikacji generalnej.

Znacznie ciekawiej wygląda za to rywalizacja o trzecie miejsce. Piotr Żyła traci tylko 54 punkty do Stefana Krafta i całkiem możliwe, że rywalizacja między tą dwójką będzie się toczyć, aż do ostatniego konkursu sezonu. Pewne piąte miejsce zajmuje mianowicie Dawid Kubacki, do czwartego Żyły traci nieco ponad sto punktów, a nad szóstym Johanssonem ma również ponad stupunktową przewagę.

W Pucharze Narodów Polska uciekła Niemcom po weekendzie w Willingen o kolejne 38 punktów i mamy już 416 punktów przewagi nad naszymi zachodnimi sąsiadami. Droga do triumfu w klasyfikacji generalnej jeszcze daleka, ale jesteśmy na świetnej drodze do obrony pierwszej pozycji. Te 38 kolejnych punktów przewagi nad Niemcami jest tym cenniejsze, że wywiezione z terenu rywala.

Słaby weekend zaliczyła Austria, co znajduje odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych. Wydawało się, że weekend w Willingen może być ostatnim na trzecim miejscu w Pucharze Narodów dla Japończyków. Okazuje się jednak, że rodacy Ryoyu Kobayashiego zwiększyli swoją przewagę nad Austriakami i to o ponad sto punktów.

Wygląda na to, że mamy wciąż sporo niewiadomych, jeśli chodzi o ostateczny kształt klasyfikacji generalnych Pucharu Świata i Pucharu Narodów. Jednak jedno jest już niemal pewne, Japonia dołączy do listy krajów, których reprezentanci zdobyli Kryształową Kulę za zwycięstwo w rywalizacji skoczków narciarskich.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Klasyfikacji generalna Pucharu Narodów.

Źródło: Informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.