Ruszyła przedsprzedaż biletów na 71. Turniej Czterech Skoczni

Rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na 71. Turniej Czterech Skoczni. Po dwóch latach bez kibiców, w tym roku organizatorzy liczą, że podczas konkursów trybuny będą pełne.

Sprzedaż tylko na oficjalnej stronie

W pierwszy dzień września rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na 71. Turniej Czterech Skoczni. Zakupić można bilety łączone – na kwalifikacje i konkurs. Osobne wejściówki mają trafić do sprzedaży 24 października, o ile wcześniej nie zostaną wyprzedane. Można je kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony. – Niestety, w przeszłości wątpliwi dostawcy wielokrotnie sprzedawali bilety po znacznie zawyżonych cenach. Wyraźnie przed tym ostrzegamy – komentował Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów w Garmisch-Partenkirchen.

Organizatorzy czekają na kibiców

Podczas ostatnich dwóch edycji Turnieju Czterech Skoczni na trybunach nie byli obecni kibice. Powodem była pandemia koronawirusa. Początkowo w sezonie 2021/2022 na skoczniach mieli pojawić się fani, ale finalnie zdecydowano, że turniej odbędzie się bez nich. Po dwóch latach przerwy organizatorzy spodziewają się pełnych trybun i ponad 100 000 widzów. Licząc na tak duże zainteresowanie, Peter Kruijer, prezydent cyklu, radzi, by kupić wejściówki jak najszybciej.

Na kibiców czekają także austriaccy działacze. – Atmosfera na Bergisel jest wyjątkowa, a emocje towarzyszące finałowi w Bischofshofen są nie do przecenienia. To przyprawia o gęsią skórkę – mówił Manfred Schützenhofer, szef finałowych zawodów turnieju.

Pierwszy konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni odbędą się 29 grudnia w Oberstdorfie. Turniej tradycyjnie potrwa do 6 stycznia.

Źródło: komunikat prasowy