Raw Air w Vikersund. Granerud poza zasięgiem rywali. Kryształowa Kula tuż, tuż

18:19, 18.03.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 19:42, 18.03.2023

Znakomita walka o zwycięstwo i kolejny triumf Halvora Engera Graneruda. Norweg okazał się lepszy w Vikersund od Stefana Krafta. Austriak też latał pięknie i daleko, ale nie dał rady liderowi Pucharu Świata. Dzięki temu zwycięstwu Norweg na dzień przed finałem Raw Air, jest od krok od wielkiego sukcesu. Najlepszym z reprezentantów Polski był Dawid Kubacki, który zajął ósme miejsce.

Screen: Eurosport

Dawid Kubacki zajął ósme miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund. Wygrał lider cyklu Norweg Halvor Egner Granerud, który umocnił się też na prowadzeniu w turnieju Raw Air.

Kolejny pokaz siły Graneruda

Granerud pokonał o 6,1 punktu Stefana Krafta (227,5 m), który zaliczył 94. pucharowe podium w swoich startach. Awans na trzecie miejsce zanotował Daniel Tschofenig. Austriak lotem na odległość 229,5 metra ustanowił nowy rekord życiowy. Tuż za czołową trójką uplasowali się Ryoyu Kobayashi (212 m), Anze Lanisek (210 m), Michael Hayboeck (208 m) i Domen Prevc (203,5 m).

Na 10. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, na 17. Kamil Stoch, a tuż za nim Aleksander Zniszczoł.

W finale nie wystąpił Andrzej Stękała, który w 1. serii osiągnął 170 m i zajął 34. pozycję.