Raw Air w Oslo. Spadek Stocha w drugiej serii. Tande najlepszy w konkursie, Kraft w Raw Air

17:30, 06.03.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 18:07, 06.03.2022

Kamil Stoch nie utrzymał zajmowanej po pierwszej serii pozycji lidera i ostatecznie zakończył rywalizację na piętnastej pozycji. W konkursie triumfował Daniel Andre Tande, a w cyklu Raw Air Stefan Kraft, który w niedzielę był trzeci.

Pierwsza seria dla Stocha

Na półmetku rywalizacji na pozycji lidera plasował się Kamil Stoch. Polak w świetnym stylu skoczył 129 metrów i prowadził z 1,6 punktu przewagi. Drugą lokatę zajmował Stefan Kraft, a trzecią Ryoyu Kobayashi. Do drugiej serii awansowało czterech reprezentantów Polski. Poza prowadzącym Stochem byli to Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Na pierwszej rundzie swój niedzielny start zakończył Dawid Kubacki.

Spadek polskiego zawodnika

Stochowi nie udało się utrzymać zajmowanej pozycji. W drugiej serii uzyskał zaledwie 118 metrów, co ostatecznie dało mu piętnaste miejsce. W konkursie triumfował Daniel Andre Tande (128,5 m; 133,5 m), a drugą lokatę zajął Anze Lanisek (130,5 m; 131,5 m), który na półmetku był siódmy. Podium uzupełnił Stefan Kraft (131,5 m; 128,5 m). Na czwartej pozycji uplasował się Markus Eisenbichler, piątej Karl Geiger, szóstej Cene Prevc, a siódmej Ryoyu Kobayashi. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Robert Johansson, Halvor Egner Granerud i Daniel Huber.

Piotr Żyła awansował o siedem miejsc i ostatecznie był osiemnasty. Ex aequo z nim uplasował się kolejny z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek, który zaliczył awans o sześć lokat. Jakub Wolny spadł o dziesięć pozycji i zakończył konkurs z dwudziestą szóstą notą.

Kraft triumfatorem Raw Air

W końcowej klasyfikacji turnieju Raw Air triumfował Stefan Kraft. Dla Austriaka to drugie zwycięstwo w cyklu w karierze - wcześniej był najlepszy w 2017 roku, podczas pierwszej edycji. Drugą pozycję zajął Karl Geiger, a trzecią Ryoyu Kobayashi. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Kamil Stoch, który w końcowej tabeli był dwunasty. Szesnastą notę uzyskał Piotr Żyła, a siedemnastą Paweł Wąsek.