RAW Air w Oslo: Drugi konkurs dla Takanashi. Kriżnar najlepsza w całym turnieju

20:59, 06.03.2022 Łukasz Serba

Japonka Sara Takanashi wygrała drugi konkurs w Oslo rozegrany w ramach RAW Air. Utytułowana Japonka wyprzedziła Słowenkę Ursę Bogataj oraz swoją rodaczkę Yuki Ito. Kinga Rajda była 28. W klasyfikacji całego turnieju najlepsza okazała się Nika Kriżnar.

Japonka śrubuje kolejne rekordy

Takanashi oddała skoki na odległości 130 m i 128 m, co dało jej łączną notę 263.9 pkt. Podopieczna Yokokawy Tomaharu odniosła 3 w tym sezonie oraz 63 w karierze zwycięstwo. Druga, ze strayą 4,6 pkt była dwukrotna mistrzyni olimpijska - Słowenka Ursa Bogataj (127 m, 130,5 m), a trzecia druga z Japonek Yuki Ito (123 m, 127 m), tracąc do swojej rodaczki 9,3 pkt. Kolejne lokaty zajęły aktualna zdobywczyni Kryształowej Kuli - Nika Kriżnar (122,5 m, 127 m), która triumfowała w tegorocznej edycji RAW Air oraz Austriaczki - Marita Kramer (123 m, 126 m) oraz Chiara Kreuzer (127 m, 118,5 m).

Po raz kolejny punkty zdobyła Kinga Rajda, która zajęła 28. miejsce uzyskując 105 m oraz 103 m. Druga z zawodniczek Łukasza Kruczka - Nicole Konderla była 31. (97 m).

W klasyfikacji całego turnieju najlepsza okazała się Słowenka Nika Kriżnar (1592,7 pkt), która wyprzedziła Sarę Takanashi (1552,1 pkt) oraz Ursę Bogataj (1546 pkt). Najlepsza z Polek - Kinga Rajda norweską rywalizację ukończyła na 25. miejscu (925,4 pkt).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stawce przoduje Marita Kramer (1221 pkt) przed Kriżnar (1026 pkt) oraz Bogataj (931). Kinga Rajda jest 42. (35 pkt), a Nicole Konderla 45. (19 pkt).

Już za tydzień w niemieckim Oberhofie (12-13.03) odbędzie się finałowy weekend tegorocznego sezonu Pucharu Świata kobiet.

źrodło: informacja własna