Raw Air w Lillehammer. Forfang najlepszy w prologu. Kamil Stoch wysoko

Screen - Eurosport

Za nami pierwsza runda Raw Air 2022. W prologu przed czwartkowym konkursem w Lillehammer najlepszy okazał się Johann Andre Forfang, który skoczył aż 137 metrów. Do pierwszej serii zawodów awansowało pięciu Polaków. Najwyżej z biało-czerwonych był Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce.

Screen – Eurosport

Tegoroczna edycja cyklu Raw Air rozpoczęła się od prologu w Lillehammer. Ku uciesze gospodarzy najlepszy w nim okazał się Johann Andre Forfang. Reprezentant Norwegii oddał najdłuższą próbę dnia (na odległość 137 metrów). 0,7 i 1 pkt stracili do zwycięzcy Austriacy – drugi Stefan Kraft (po skoku na 131 metr) oraz trzeci Manuel Fettner (136 m).

Obiecujące skoki Polaków

W bardzo dobrym stylu w Raw Air 2022 wszedł mistrz tego turnieju Kamil Stoch. Polak, który dwukrotnie wygrywał tę imprezę, wylądował podczas środowego prologu na 133,5 metrze i w klasyfikacji uplasował się na czwartej lokacie. Piątkę zamknął najlepszy z Niemców Constantin Schmid (131,5 m).

Solidne próby oddali też Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Pierwszy z nich uzyskał odległość 130 m i był szósty. Drugi zaś wylądował na 132 metrze, co dało mu jedenaste miejsce. Na 27. lokacie został sklasyfikowany Paweł Wąsek (127 m). W czołowej pięćdziesiątce znalazł się też 42. Kacper Juroszek (122 metry). Poza nią wylądował ostatecznie 52. Stefan Hula (116,5 m).

Wyniki prologu

Źródło: Informacja własna