Raw Air 2023. Tak wygląda klasyfikacja przed ostatnim konkursem. Granerud poza zasięgiem rywali?

Screen: Eurosport

Do końca tegorocznego turnieju Raw Air pozostały już tylko 3 skoki. Na zdecydowanym prowadzeniu znajduje się Halvor Egner Granerud, który powiększył swoją przewagę nad rywalami, zwyciężając w sobotnim konkursie lotów. Wydaje się, że tylko kataklizm może pozbawić Norwega końcowego triumfu.

Screen: Eurosport

Czy Kraft dogoni Graneruda?

Najlepsi skoczkowie świata mają już za sobą 15 z 18 serii tegorocznego turnieju Raw Air. Przed ostatnim dniem rywalizacji na zdecydowanym prowadzeniu znajduje się Halvor Egner Granerud. Norweg triumfował w sobotnim konkursie lotów w Vikersund, powiększając swoją przewagę nad Stefanem Kraftem do 28,5 punktów. Austriak jest jedynym zawodnikiem, który może jeszcze myśleć o odebraniu Granerudowi zwycięstwa. Trzeci w klasyfikacji Raw Air Anze Lanisek traci bowiem do Norwega ponad 100 “oczek”.

Kubacki powalczy o podium

W czołowej piątce turnieju znajdują się jeszcze Dawid Kubacki i Daniel Tschofenig. Najlepszy Polak w tym sezonie ma realne szanse na awans na podium. Kubackie traci bowiem do Laniska 13,6 punktu, co na mamucie w Vikersund bardzo łatwo odrobić nawet w jednym skoku. W czołowej dziesiątce Raw Air mamy jeszcze Kamila Stocha, zajmującego 8 pozycję. Trzeci z naszych mistrzów, Piotr Żyła, plasuje się obecnie na 15 miejscu. Niedzielny konkurs zaplanowano na godzinę 16:00. Wcześniej, o 14:30, rozegrany zostanie prolog. Przygotujmy się na wielkie emocje!

Klasyfikacja Raw Air

Źródło: informacja własna