Raw Air 2020: Znamy składy czołowych ekip. Kto powalczy w Norwegii?

Już w piątek odbędą się kwalifikacje do pierwszego z indywidualnych konkursów cyklu Raw Air. Z uwagi na Mistrzostwa Świata w Lotach impreza ta zwieńczy też tegoroczną edycję Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Dobry wynik na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund jest więc kluczowym momentem w walce o czołowe lokaty klasyfikacji generalnej. Znamy już składy poszczególnych ekip na zawody w stolicy Norwegii, otwierające cykl.

Pomimo możliwości wystawienia siedmiu reprezentantów Polski, Biało-Czerwoni wystąpią w Norwegii – przynajmniej początkowo – w szóstkę. W ostatniej chwili kontuzji nabawił się Klemens Murańka, a zabrakło już czasu na dokonanie roszady w składzie. W tej sytuacji reprezentantami naszego kraju będą Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym ostatniego z wymienionych skoczków nie umknęły uwadze Michala Dolezala, trenera Polaków.

Szansę występu w kadrze Niemiec ponownie otrzyma Severin Freund, dla którego będzie to debiut w cyklu, a także Martin Hamann, który podobnie jak Kot zdobywał czołowe lokaty w konkursach PK. Do kadry Słowenii wraca Anze Semenic, a szansę występu w kadrze Austrii dostanie Clemens Aigner.

Składy na konkurs PŚ w Oslo z cyklu Raw Air (w nawiasie miejsce kraju w Pucharze Narodów) – lista będzie aktualizowana:

Austria (1): Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Damiel Huber, Stefan Huber, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer.

Niemcy (2): Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid.

Norwegia (3): Johann Andre Forfang, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Robin Pedersen, Daniel Andre Tande + Joachim Oedegaard Bjoereng, Anders Granerud Buskum, Halvor Egner Granerud, Mats Bjerke Myhren, Fredrik Villumstad, Oskar Westerheim (grupa krajowa).

Polska (4): Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła.

Słowenia (5): Peter Prevc, Anže Lanišek, Timi Zajc, Domen Prevc, Anže Semenič, Žiga Jelar.

Szwajcaria (7): Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Andreas Schuler.

Finlandia (9): Antti Aalto, Niko Kytoesaho.

źródło: informacja własna