PZN uspokaja. Trener biegaczy jeszcze się zastanowi

fot. M. Rudzińska

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Lukas Bauer chce zrezygnować z funkcji trenera polskich biegaczy narciarskich. Polski Związek Narciarski potwierdza te informacje, ale na razie uspokaja. – Jeszcze nie wszystko jest przesądzone – mówi Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

fot. M. Rudzińska

We wtorkowy poranek poinformowaliśmy Was, że trener polskich biegaczy Lukas Bauer rezygnuje z funkcji trenera polskich biegaczy. Oficjalnym powodem mają był problemy rodzinne oraz brak satysfakcji z wyników, jakie nasi reprezentanci osiągnęli na trasach. O sprawę zapytaliśmy w Polskim Związku Narciarskim.

– Rozmowy z trenerem wciąż trwają. Jeszcze nie wszystko jest przesądzone – mówi w rozmowie z nami Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. – Mamy nadzieję, że jednak z nami zostanie. Wrócił teraz do domu, gdzie przemyśli kilka kwestii po mistrzostwach Polski – dodaje.

W poniedziałek doszło do spotkania przedstawicieli związku z Bauerem. Tam trener przedstawił swoje powody, a PZN namawiał, aby jednak został. – To jest najlepszy trener polskich biegaczy od czasów Miroslava Petraska, więc byłaby to wielka strata dla całego narciarstwa biegowego w Polsce. Wiemy na czym stoimy – podkreśla Winkiel. Dodaje też, że kluczem tutaj będzie czas, który Lukas spędzi w domu. – Przemyśli pewne kwestie na spokojnie, wyleczy rany i myślę, że będzie dobrze – zakończył sekretarz. Taką wersję potwierdził nam także Lukas Bauer.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj