Wielka krokiew

Na tydzień przed planowanym Pucharem Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi, z Zakopanego docierają do nas złe wiadomości. Polskie konkursy są zagrożone przez nie podpisanie umowy przejęcia skoczni między Tatrzańskim Związkiem Narciarskim a Centralnym Ośrodkiem Sportu, który jest właścicielem obiektu. 

Już za tydzień, 22 stycznia 2016 r. karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Zakopanego, gdzie czeka nas konkurs drużynowy i indywidualny. Wydawało się, że kryzys w stosunkach miedzy COS a TZN został zażegnany i wszystko zmierza do szczęśliwego końca. O złych relacjach miedzy stronami opowiadał na grudniowej konferencji Prezes TZN Andrzej Kozak. Więcej o tym można przeczytać pod tym linkiem. Niestety, dzisiaj w Studio TVP po pierwszym dniu rywalizacji w Tauplitz, wiceprezes TZN Rafał Kot zdradził, ze sytuacja jest krytyczna i Puchar Świata w skokach narciarskich jest zagrożony – Nie mamy jeszcze podpisanej umowy z Centralnym Ośrodkiem Sportu odnośnie przekazania obiektu na Puchar Świata. Pozostał niespełna tydzień, ale pierwsza tragedia może wydarzyć się już w ten weekend, w którym urządzamy z ramienia FIS – u zawody FIS Cup w Zakopanem. Są to zawody światowe pod egidą FIS – u i dzisiaj rozmawiając telefonicznie z Panem dyrektorem COS – u Zakopiańskiego Jackiem Bartlewiczem dowiedziałem się, że jeżeli nie podpiszemy umowy, która dla nas jest skrajnie nie korzystna z tego co przekazali mi Ci, którzy ta umowę przygotowywali, nie udostępni skoczni na Puchar Świata ani FIS Cup. To będzie tragedia – dodaje również że – Są to bardzo ciężkie rozmowy. Ścierają się dwie opcje. Sam bylem na dwóch rozmowach, gdzie wydawało mi się, że zostało wszystko ustalone właśnie z Panem dyrektorem i z jego ludźmi. Po czym zostaje to wszystko zaburzone i nagle nie obowiązuje – zakończył.

Uzyskaliśmy komentarz Ministra Sportu i Turystyki p. Witolda Bańki – Otrzymałem informację, że wszystko jest już pod kontrolą. Spór będziemy wyjaśniać – odpowiedział na apel naszej redakcyjnej koleżanki.

Screenshot_2016-01-15-17-24-29

Przypomnijmy, że latem impreza na Wielkiej Krokwi została odwołana na tydzień przed zawodami. Mamy nadzieję, że scenariusz nie powtórzy się drugi raz. Również apelujemy do Pana dyrektora zakopiańskiego COS – u o to żeby podjął dobrą decyzje dla Pucharu Świata w skokach narciarskich a także dla kibiców, którzy znów tłumnie mają zjawić się pod skocznią.

Źródło: sport.tvp.pl/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.