Puchar Świata kobiet w Lillehammer odwołany

fot. M. Rudzińska

Konkursy Pucharu Świata kobiet, które miały odbyć się w Lillehammer w dniach od 12 do 14 lutego zostały odwołane. Powodem jest koronawirus, a dokładniej reżim sanitarny, który będzie obowiązywać w Norwegii do 12 marca.

fot. M. Rudzińska

Decyzję o odwołaniu zawodów potwierdził dziś Erik Røste – prezes Norweskiego Związku Narciarskiego. Główną przyczyną była ogłoszona w środę decyzja premier Norwegii o zakazie wjazdu do kraju. – Właśnie otrzymaliśmy wiadomość. Podobnie jak wszyscy, musimy przestrzegać decyzji rządu. Mówiąc konkretnie, oznacza to, że weekend Pucharu Świata w Lillehammer zostanie teraz odwołany – powiedział Røste. Restrykcje mają obowiązywać od piątku do 12 marca, co całkowicie uniemożliwiłoby przeprowadzenie konkursów, bowiem premier poinformowała, że zasady obowiązują również wszystkich sportowców.

Wciąż nie wiadomo, czy restrykcje wpłyną na zaplanowany na marzec turniej Raw Air. Za dwa tygodnie norweski rząd ma ocenić ich dotychczasowe działania, co może mieć ogromny wpływ na losy zaplanowanych na najbliższe tygodnie imprez.

Źródło: nettavisen.no