Puchar Beskidów w Szczyrku: Liczne grono skoczków weźmie udział w inauguracji (lista startowa)

To nie będzie standardowy weekend z letnim Pucharem Kontynentalnym. Skoczkowie narciarscy dzisiaj zmierzą się w Szczyrku, jutro w Wiśle a w niedzielę czeka ich rywalizacja za naszą południową granicą. Wszystko w ramach Pucharu Beskidów.

Nieco ponad miesiąc temu Wisła gościła najlepszych skoczków świata podczas FIS Grand Prix. Tym razem Beskidy goszczą zawody niższej rangi, ale wydaje się, że impreza organizowana wspólnie z Czechami pozwoli Pucharowi Kontynentalnemy zyskać nieco na wartości. Puchar Beskidów, bo tak nazywa się rozpoczynający się dzisiaj turniej, zagości dzisiaj w Szczyrku, jutro w Wiśle a w niedzielę we Franstacie. Impreza pod tą nazwą była już kiedyś organizowana i wraca po dwudziestu ośmiu latach przerwy. W 1958, podczas pierwszych zawodów tej rangi, wygrał Władysław Tajner. Wtedy wszystko odbywało się jednak zimą a arenami zmagań były tylko polskie obiekty. Prócz skoczków rozgrywano także biegi narciarskie oraz kombinację norweską.

Dzisiejsza rywalizacja na normalnej skoczni Skalite ma rozpocząć się treningiem o 14:00. Trzy godziny później zaplanowano start pierwszej rundy konkursowej. Na liście startowej zawodów widnieje 75 nazwisk a wśród nich aż jedenaścioro Polaków z liderem klasyfikacji generalnej Klemensem Murańką na czele. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane wygrał dwa konkursy inaugurujące LPK w Kranju i ma przewagę 75 punktów na Rokiem Justinem ze Słowenii. Wicelider jest jednak nieobecny w Szczyrku.

Program Pucharu Beskidów:

Szczyrk – 18.08.2017, piątek
14:00 – oficjalny trening (jedna seria)
15:30 – seria próbna
17:00 – pierwsza seria konkursowa

Wisła – 19.08.2017, sobota
16:00 – oficjalny trening (jedna seria)
17:30 – seria próbna
19:00 – pierwsza seria konkursowa

Frensztat – 20.08.2017, niedziela
11:30 – oficjalny trening (jedna seria)
12:30 – seria próbna
13:30 – ceremonia otwarcia
14:00 – finałowa seria

Lista startowa

 Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.