PŚ w Zakopanem. Wielki sprawdzian drużyn przed igrzyskami. Kto faworytem? (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Zakopanego. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy. W piątek zawodnikom przeszkodził wiatr, ale dzisiaj mamy nadzieję na sprawiedliwą rywalizację. Początek konkursu o 16.

fot. Tomasz Markowski

Dzisiejszy konkurs drużynowy to ostatni taki sprawdzian przed igrzyskami w Pekinie. Później, w Willingen, odbędzie się wprawdzie rywalizacja drużyn, ale będą to ekipy mieszane. Dodatkowo, weekend w Zakopanem to dla wielu zawodników ostatnia możliwość, by załapać się do olimpijskich składów swoich reprezentacji. Również w polskiej kadrze nadal trwa walka o wyjazd do Chin. Mamy nadzieję, że walka ta będzie przebiegać w sprawiedliwych warunkach. Wczoraj nie było to możliwe, a z powodu mocnego wiatru nie udało się przeprowadzić ani jednej pełnej serii treningowej.

W związku z tym organizatorzy musieli zmienić plan dzisiejszego dnia. Zawodnicy oddadzą w sobotę aż 4 skoki. Najpierw, o godzinie 13:30, rozpocznie się trening, składający się z dwóch serii. Sam konkurs wyznaczono na godzinę 16. W zawodach weźmie udział 9 drużyn. Składy poszczególnych ekip zostaną podane po zakończeniu treningu.

Po raz pierwszy od kilku lat reprezentacja Polski nie ma większych szans na zajęcie miejsca na podium. Nasi skoczkowie od początku sezonu są w bardzo słabej formie, a dodatkowo prześladuje ich pech. W Zakopanem nie zobaczymy bowiem kontuzjowanego Kamila Stocha, a także Dawida Kubackiego, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. O miejsce w czołowej trójce powinno powalczyć 5 drużyn: Austria, Norwegia, Niemcy, Słowenia i Japonia. Głównym faworytem wydają się być Austriacy, którzy wygrali ostatni konkurs drużynowy w Bischofshofen, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia w Pucharze Narodów.

Lista startowa

Źródło: informacja własna