PŚ w Zakopanem: Stoch jak Małysz w Zakopanem? Szansa na czwartą wiktorię (lista startowa)

DSC_1008

Sobotni konkurs drużynowy skoków w Zakopanem może napawać polskich kibiców optymizmem. Dziś skoczkowie zmierzą się w zawodach indywidualnych, w których znów role pierwszoplanowe mogą odgrywać Polacy. W czwarte zwycięstwo w PŚ w Zakopanem mierzy Kamil Stoch. 

Aktualny lider PŚ ma dziś szansę wyrównać wyczyn Adama Małysza, który w Zakopanem odniósł cztery wygrane i zbliżyć się do osiągnięcia Gregora Schlierenzauera, który ma o jeden triumf więcej na Wielkiej Krokwi. Również Maciej Kot i Piotr Żyła również powinni walczyć o czołowe lokaty jeśli utrzymają poziom z wczorajszych zawodów drużynowych. Po krótkim odpoczynku do skakania powrócił Peter Prevc. Zwycięzca poprzedniej edycji PŚ chyba odzyskał przynajmniej w części dawną moc i znowu wzbudza podziw obserwatorów skoków narciarskich. Być może to on będzie dziś najgroźniejszym rywalem Kamila Stocha.

Polskę będzie reprezentować szóstka zawodników. Poza Stochem, Kotem i Żyłą wystartują Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

W ubiegłorocznych zawodach wygrał Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Michael Hayböck, a trzeci był Peter Prevc. Powtórki na pewno nie będzie, bo Stefan Kraft nie pojawił się w Wiśle z powodu choroby zapalenia zatok.

Lista startowa konkursu indywidualnego

O godzinie 15:00 na skoczni o rozmiarze 134 m rozpocznie się seria próbna, a o godzinie 16:00 swój skok konkursowy powinien oddać pierwszy zawodnik, czyli Marat Żaparow, który otwiera listę startową.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.