PŚ w Zakopanem. Słodko-gorzka pierwsza seria. Nokaut Kubackiego, wpadka Żyły

Screen - TVP Sport

Dawid Kubacki znokautował rywali w pierwszej serii niedzielnego konkursu w Zakopanem! Drugi Jan Hoerl traci do niego ponad 8 punktów. Szóste miejsce zajmuje Kamil Stoch. Na uwagę zasługuje znakomita szesnasta lokata Jana Habdasa. Niestety, kompletnie nieudany występ ma za sobą Piotr Żyła, którego nie zobaczymy w serii finałowej. 

Screen – TVP Sport

Konkurs w Zakopanem od rana byl pod znakiem zapytania z powodu bardzo silnego wiatru. Na szczęście warunki na tyle się ustabilizowały, że udało się dość sprawnie przeprowadzi serię, choć przeliczniki, kolokwialnie mówiąc wariowały.

Zwariować mogli także polscy kibice po skoku Dawida Kubackiego. Lider Pucharu Świata oddał znakomitą próbę na odległość 137,5 metra i prowadzi na półmetku rywalizacji z przewagą 8,7 punktu nad drugim Janem Hoerlem. Austriak skoczył o półtora metra dalej, ale miał dużo lepsze warunki. Ex aequo trzeci Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik tracą już 15,8 pkt do Dawida.

W grze o podium jest Kamil Stoch, który przy mocnym wietrze w plecy wylądował na 126,5 m. Jego strata do TOP3 to 2,3 punktu. Świetne czternaste miejsce zajmuje Jan Habdas. Dla 19-latka to pierwsze punkty i największy sukces w karierze. W serii finałowej zobaczymy też Aleksandra Zniszczoła oraz Pawła Wąska. Niestety wpadkę zaliczył Piotr Żyła, który nie zakwalifikował się do rundy finałowej.

Wyniki pierwszej serii

Źródło: informacja własna

Obserwuj