PŚ w Zakopanem. Polacy zrewanżują się za styczeń? Dziś konkurs indywidualny (lista startowa)

08:02, 13.02.2021 Julia Drożdżal Aktualizacja: 13:13, 13.02.2021

Zakopane drugi raz w tym sezonie gości zawody Pucharu Świata. Dzisiaj odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów indywidualnych. W zawodach wystąpią przedstawiciele 13 krajów. Początek pierwszej serii zaplanowany jest na 16:00.

To już drugi weekend w tegorocznym cyklu Pucharu Świata, kiedy zawody goszczą na Wielkiej Krokwi. W połowie stycznia bieżącego roku rozegrano konkurs drużynowy i indywidualny. Drużynowo wygrali Austriacy. Polacy zajęli drugie miejsce, a podium uzupełnili Norwegowie. Podopieczni Michala Doleżala bardzo długo prowadzili w konkursie. Jednak po nieudanej próbie Andrzeja Stękały ostatecznie zawody zakończyli na drugiej pozycji. Po obiecującym starcie w drużynówce apetyt na sukces w indywidualnych zmaganiach był duży. Żaden z polskich zawodników nie stanął na podium. Najwyżej sklasyfikowany był Andrzej Stękała, który zajął 5 miejsce. Czy w ten weekend Polacy zrewanżują się za indywidualne niepowodzenie w styczniu?

W dzisiejszych zawodach zaprezentuje się 11 naszych skoczków. Czterech naszych zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce kwalifikacji: Andrzej Stękała (5 miejsce), Kamil Stoch (6 miejsce), Klemens Murańka (7 miejsce) i Piotr Żyła (10 miejsce). Jeśli skoczkowie równie dobrze zaprezentują się w dzisiejszej rywalizacji, to możemy liczyć na dobre wyniki i walkę o czołowe lokaty. Jednak nie można zapominać o Norwegach, którzy są we wspaniałej formie. Johansson wygrał kwalifikacje, zaraz za jego plecami był lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Ciekawi również co pokaże Simon Ammann, który w kwalifikacjach uplasował się na 4 miejscu.

Seria próbna przed konkursem rozpocznie się o 15:00, konkurs o 16:00. W czasie, na który zaplanowano zawody wiatr ma osiągać około 2-3m/s. Mogą również wystąpić przelotne opady śniegu.