PŚ w Zakopanem: Dziś treningi i kwalifikacje

Zakopane

Puchar Świata w skokach narciarskich już drugi tydzień gości w Polsce. Tym razem impreza zawitała do Zakopanego, gdzie dziś odbędą się dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Na skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem po częściowej renowacji zostaną rozegrane pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata. Przypomnijmy, że punkt konstrukcyjny na Wielkiej Krokwi jest umieszczony na 120 metrze, a HS wyznaczony na 134 metrze. Oficjalny rekord należy do Simona Ammanna, który w 2010 roku uzyskał 140.5 metra.

Na piątek zostały zaplanowane dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na starcie pojawi się 69 zawodników z 19 krajów. Polskę będzie reprezentować sześciu zawodników, czyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jan Ziobro. W tym trzech z nich ma zapewniony awans do konkursu, gdyż znajdują się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Prognozy dotyczące pogody na piątek są optymistyczne, ponieważ wiatr nie powinien przekraczać 1.7 m/s. Jedynie temperatury powietrza mogą spaść do -8 stopni Celsjusza. Jednak atmosfera na skoczni będzie gorąca, zapewnią ją kibice, którzy tworzą jedyną taką zabawę w całym Pucharze Świata.

Pełna lista startowa.

Program zawodów:

Piątek, 20.01.2017

16:00 – oficjalny trening

18:00 – kwalifikacje

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.