PŚ w Zakopanem: Biletowe wariactwo, kibice wściekli, organizatorzy uspokajają. “Kto kupił bilety?”

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Wysokie zainteresowanie biletami przysporzyło nie lada problemów organizatorom Pucharu Świata w Zakopanem. Usterki serwerów rozwścieczyły kibiców, którzy szturmem chcieli wykupić wejściówki. – Kto w ogóle kupił bilety? – pytali w komentarzach pod postami organizatorów na Facebooku.

Takiej złości wśród kibiców skoków narciarskich nie było dawno. Piętnastego sierpnia została uruchomiona sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Pojawiły się jednak problemy, co dla wielu wydało się dziwne. – Cały dzień spędzony na odświeżaniu strony i nieskutecznych próbach jej załadowania… aż w końcu o 22:35 CUD – strona się załadowała, a potem pojawił się komunikat, że biletów już nie ma – pisał w komentarzu na oficjalnym profilu zawodów internauta Michał. Nic dziwnego. Sprzedaż miała najpierw ruszyć na początku sierpnia, ale ją przełożono na piętnastego. Teoretycznie ruszyła tego dnia, ale pojawił się problem z serwerami. – W związku z przeciążeniem serwerów już od wczesnych godzin porannych, na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie uruchomić sprzedaży, ani podać terminu w jakim możliwe będzie jej rozpoczęcie, prosimy oczekiwać dalszych komunikatów – taki komunikat na Facebooku wydali organizatorzy. – Amatorka – pisali z kolei kibice.

W stercie wszystkich komentarzy znalazły się takie, które potwierdziły, że udało im się zakupić. Niektóre osoby potwierdzały jednak, że trwało to nawet cały dzień. Ci, którym się nie udało, są wściekli. Niektórzy twierdzą nawet, że ktoś celowo blokował dostęp do strony. – Ponad dziewięć godzin i wszystkie bilety sprzedane? To jest normalne? I koniec sprzedaży? – pytał Radim z Czech. Dla niego organizatorzy mają jednak dobrą wiadomość. W planie są jeszcze dwie transze wejściówek. Kolejna ruszyć ma piętnastego września, a następna miesiąc później. Pytanie jednak, czy znów pojawią się problemy z serwerami? Próbowaliśmy skontaktować się z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim, ale biuro przenosi się w nowe miejsce, a pracownicy są na urlopie do końca sierpnia. Postaramy się zatem wrócić do tematu na początku września. Jeśli w tej sprawie macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Informacja własna / facebook.com/worldcupzakopane/

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PŚ w Zakopanem: Biletowe wariactwo, kibice wściekli, organizatorzy uspokajają. “Kto kupił bilety?”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.