PŚ w Wiśle: Znamy skład drużyny Szwajcarów

Za 5 dni odbędzie się inauguracja sezonu zimowego na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Poznaliśmy skład drużyny Szwajcarów na ten weekend. 

Szwajcarki Związek Narciarski ogłosił skład na zawody z cyklu Pucharu Świata w Wiśle Malince. Legenda szwajcarskich skoków Simon Amman nie zawita do Polski w ten weekend, a sezon rozpocznie tydzień później w fińskiej Ruce. Jak sam mówił, nie chce skakać w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza pojawi się czterech zawodników z tego kraju: Kilian Peier, Gregor Deschwanden, Andreas Schuler oraz Dominik Peter.

W ubiegłym roku obiekt w Beskidach nie był łaskawy dla reprezentantów Szwajcarii. Najlepiej sklasyfikowanym zawodnikiem w konkursie indywidualnym był Kilian Peier, który zajął 17. miejsce. Andreas Schuler uplasował się na miejscu 35. Gregor Deschwanden ukończył zmagania na 45. miejscu, a Simon Amman zajął 46. lokatę, co przyczyniło się do zdenerwowania Szwajcara oraz decyzji o opuszczeniu konkursu na tym obiekcie w sezonie 2019/20. Amman zapowiedział rezygnację z udziału w zawodach w Wiśle z rocznym wyprzedzeniem. W konkursie drużynowym zajęli oni jednak piąte miejsce zdobywając 861,6 punktów.

Źródło: swiss-ski.ch/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.