PŚ w Wiśle. Pokaz siły polskich mistrzów świata

Screen - TVP Sport

W kwalifikacjach do inaugurującego sezon zimowy konkursu w Wiśle bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kubacki. Polak wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda i drugiego z naszych zawodników – Piotra Żyłę. Wysoko – na dziewiątym miejscu – uplasował się Kamil Stoch.

Screen – TVP Sport

Kubacki wygrał po skoku na odległość 133 metry. Jego nota wyniosła 140,5 pkt. Granerud skoczył 128 m i stracił do mistrza świata z Seefeld 1,2 pkt. Piotrek Żyła poszybował na 131 metr i dostał łączną notę 133,1 pkt. Kolejne miejsca zajęli Niemiec Philipp Raimund – to pewna niespodzianka oraz Austriacy Michael Hayboeck, Daniel Tschofenig i Manuel Fettner.

Oni też weszli do konkursu

Do jutrzejszych zawodów zakwalifikował się pewnie Kamil Stoch. Najbardziej utytułowany z naszych reprezentantów był dziewiąty (127 m / 131,6 pkt).  Dobre, dwunaste miejsce zajął też Paweł Wąsek (126,5 m / 127,6 pkt). Błysnął formą też osiemnasty dziś Jan Habdas (127,5 m / 125,1 pkt). Zobaczymy też jutro Stefana Hulę (34. pozycja), Aleksandra Zniszczoła (36. miejsce), Jakuba Wolnego (41. lokata) i Tomasza Pilcha (wszedł do konkursu jako 47.).

A oni nie

Niestety nie zobaczymy jutro czterech naszych skoczków. To Kacper Juroszek (dziś 52.), Klemens Murańka (53.), Maciej Kot (54.) i Andrzej Stękała (59.). Trzej ostatni mają w dorobku medale drużynowe wielkich seniorskich imprez ale dziś nie sprostali skoczni im. Adama Małysza.

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna