PŚ w Wiśle: Jernej Damjan na czele składu Słowenii

Wiemy już w jakim składzie Słoweńcy zainaugurują sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Wisły nowy szkoleniowiec Gorazd Bertoncelj zabierze siedmiu zawodników.

Jak informowaliśmy Was wcześniej (TUTAJ), podczas inauguracyjny zawodów Pucharu Świata nie zobaczymy Petera Prevca. Słoweniec nie jest jeszcze gotowy na rywalizację. W Wiśle pojawi się za to siedmiu jego kolegów z kadry. Gorazd Bertoncelj, nowy trener słoweńskich skoczków, postanowił, że w kwalifikacja do pierwszego konkursu wystąpią: Jernej Damjan, Anze Lanisek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic i Anze Semenic. Ostatnie miejsce w składzie poznamy jednak dopiero w czwartek w przyszłym tygodniu, tuż przed wyjazdem do Polski.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w Wiśle zadebiutuje jeden słoweński zawodnik. Jest nim Zak Mogel, który dotąd nie startował jeszcze ani w PŚ, ani teź w zawodach Letniego Grand Prix. To właśnie on wywalczył w sezonie letnim siedmioosobową kwotę startową dla Słowenii na pierwszy period sezonu. – Oddaliśmy jakieś pięćdziesiąt skoków na torach lodowych. Całkiem możliwe, że przed startem sezonu jeszcze odbędziemy krótkie zgrupowanie. Prawdopodobnie w Planicy – powiedział Bertoncelj.

Źródło: Siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.