Peter Prevc nie wystąpi w Wiśle

Gorazd Bertoncelj jest zadowolony z przygotowań słoweńskich skoczków do zimy. Jak mówi, nie ma powodów do obaw przed startującym wkrótce sezonem Pucharu Świata. Wiadomo jednak, że podczas inauguracji w Wiśle, nie zobaczymy Petera Prevca.

Walczący z czasem po kontuzji Peter Prevc oddał w czasie przygotowań zaledwie sześćdziesiąt prób – twierdzi portal slovenskenovice.si. Słoweńcy zauważają, że problemy z wysokimi temperaturami nie przeszkodzą organizatorom Pucharu Świata w Wiśle w przeprowadzeniu zawodów, ale istnieje ryzyko problemów z zeskokiem. Właśnie to ma być powodem, dla którego “nieoskakany” jeszcze Prevc, nie będzie ryzykował i nie pojawi się na skoczni im. Adama Małysza. – Peter trenuje już normalnie, skoki są dobre, ale nie na najwyższym poziomie – powiedział nowy trener Słoweńców Gorazd Bertoncelj.
Szkoleniowiec przyznał, że sztab planuje powrót Prevca na zawody Pucharu Świata w Ruce. Nie jest pewne, czy sztuka ta się powiedzie. Bertoncelj zapewnia jednak, że najlepszy słoweński zawodnik powinien wrócić do PŚ najpóźniej podczas zawodów w Engelbergu.

Źródło: slovenskenovice.si

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Peter Prevc nie wystąpi w Wiśle

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.