PŚ w Winterbergu. Aleksandra Król blisko ćwierćfinału

Screen - Eurosport

Aleksandra Król zajęła 14. miejsce w pierwszych w sezonie indywidualnych zawodach Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym. W 1/8 finału Polka po wyrównanej walce przegrała z Julie Zogg.

Screen – Eurosport

Ćwierćfinał o krok

Snowboardziści ścigali się w Winterbergu już w sobotę. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli trzecie miejsce w zawodach drużynowych. Po południu odbyły się kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych. Wczoraj pisaliśmy o nich więcej. Z polskiej kadry do zawodów głównych awansowała jedynie Aleksandra Król. Polka zajęła 12. miejsce, więc w 1/8 finału trafiła na piątą Julie Zogg. Pojedynek był niezwykle wyrównany od samego początku do końca. Ostatecznie Król przegrała o 13 setnych i odpadła z rywalizacji, zajmując 14. miejsce.

Zwycięstwa dla Schoeffmann i Payera

Julie Zogg awansowała do wielkiego finału. Pogromczyni Aleksandry Król pokonała w półfinale zwyciężczynię kwalifikacji Danielę Ulbing. W finale Szwajcarka zmierzyła się z Sabine Schoeffmann. Austriaczka okazała się lepsza i to ona została pierwszą liderką Pucharu Świata. W wyścigu finałowym mężczyzn wygrał Alexander Payer, po tym jak Tim Mastnak wypadł z trasy.

Zawody kobiet

Zawody mężczyzn

źródło: informacja własna