PŚ w Winterbergu. Eliminacje po podium udane tylko dla Król

16:42, 10.12.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 16:42, 10.12.2022

To był intensywny dzień dla snowboardzistów podczas Pucharu Świata w Winterbergu. Przed południem rywalizowali w zawodach drużynowych, a po południu rozegrali kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych.

Dobry dzień dla Aleksandry Król

W zawodach drużynowych w slalomie równoległym Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli trzecie miejsce. W zmaganiach indywidualnych w tej samej konkurencji również liczyli na udane otwarcie sezonu. Pierwszym krokiem było przebrnięcie eliminacji i ta sztuka udała się jedynie Król. Polska snowboardzistka w kwalifikacjach uzyskała 12. czas, co pozwoli jej na udział w niedzielnej 1/8 finału. Zmierzy się w niej z Julie Zogg. Odpadły dwie pozostałe Polki - 22. Weronika Dawidek i 28. Maria Chyc. Najlepsza okazała się Daniela Ulbing.

Wyniki kwalifikacji kobiet

Panowie bez awansu

Niestety, w zawodach głównych nie zobaczymy żadnego naszego reprezentanta. Michał Nowaczyk zajął 18. miejsce ze stratą trzech sekund do czołowej "16". Oskar Kwiatkowski został sklasyfikowany na 20. pozycji. Mikołaj Rutkowski nie ukończył przejazdu. Awans wywalczyło aż siedmiu Austriaków, w tym Alexander Payer, który osiągnął najlepszy wynik eliminacji. Finały rozpoczną się w niedzielę o 10:00.