PŚ w Willingen. Triumf Eisenbichlera w kwalifikacjach, Kubacki w czołówce

Fot. M. Król

Markus Eisenbichler zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Muhlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Niemiec szybując na 141,5 m wyprzedził swojego rodaka, Karla Geigera oraz Daniela Andre Tande. Dawid Kubacki zajął miejsce w czołówce zmagań o awans, a w zawodach zaplanowanych na godzinę 16:10 zobaczymy pięciu Polaków.

Fot. M. Król

Dwóch reprezentantów gospodarzy zajęło czołowe lokaty w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, a w samej dziesiątce sklasyfikowanych zostało ich aż pięciu. Markus Eisenbichler odniósł triumf po swojej próbie na 141,5 m. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, który  na Muehlenkopfschanze poszybował na 136 m. Trójkę uzupełnił Daniel Andre Tande. Norwegowi zmierzono taką samą odległość, jak zwycięzcy sobotnich zmagań o awans. 

Zmiany belki w połączeniu z niesprzyjającymi warunkami wietrznymi nie pozwoliły zawodnikom z czołówki klasyfikacji generalnej włączyć się do walki o najwyższe lokaty. Czwarty rezultat osiągnął najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki (131 m). Piąty był Lovro Kos, szósty Ryoyu Kobayashi, a siódmy Halvor Egner Granerud. Kolejne pozycje zajmują wspomniani reprezentanci Niemiec: Stephan Leyhe, Justin Lisso oraz Andreas Wellinger.

Pięciu Polaków z awansem

Dwudziesty pierwszy rezultat uzyskał Paweł Wąsek (135,5 m), dwudziesty czwarty Kamil Stoch (126 m), a pozycję niżej sklasyfikowany został Piotr Żyła (121 m). W trzeciej dziesiątce uplasował się również Aleksander Zniszczoł, po swojej próbie na 136 m. Sztuka awansu nie powiodła się jedynie Jakubowi Wolnemu. Odległość 116 m przełożyła się na pięćdziesiątą drugą pozycję. 

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna