PŚ w Willingen: Kolejna zmiana w programie. Organizatorzy chcą przechytrzyć pogodę

Organizatorzy Pucharu Świata w Willingen ścigają się z pogodą. Po zmianie piątkowego programu postanowili przesunąć także niedzielny konkurs. Teraz zaplanowano go na 10:15. W efekcie nie ma zamiaru rozegrania serii próbnej przed finałowym aktem Willingen Five.

Zawody Pucharu Świata w Willingen to jeden z najważniejszych przystanków w sezonie. Miejsce to uwielbiają skoczkowie i kibice. Niestety, prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń. Przez cały weekend wiać ma silny wiatr. Dlatego organizatorzy postanowili dokonać kolejnych zmian w programie. Najpierw przeniesiono piątkowe kwalifikacje z godziny 18:00 na 15:00. Teraz podjęto decyzję, aby niedzielny konkurs odbył się o 10:15.

Taki ruch ma pozwolić przechytrzyć pogodę. Wiatr w ciągu dnia ma wiać z coraz większą prędkością. Poranna godzina powinna pozwolić na rozegranie konkursu. Jedyne co w Willingen nie uległo zmianie, to program sobotniej rywalizacji. Organizatorom szczególnie zależy na rozegraniu wszystkich serii konkursowych. Gdyby któraś została odwołana, to turniej Willingen Five, straciłby sens. Warto przypomnieć, że w grę wchodzi 25 tysięcy euro dla zwycięzcy mini cyklu. Więcej o zasadach piszemy tutaj.

Źródło: Tvpsport.pl

Mateusz Król
Obserwuj