Rusza Willingen 5 – zasady, program, transmisje zawodów

Fot. willingen.de

Fot. willingen.de

Już za niespełna dwa dni wystartuje trzecia edycja turnieju Willingen 5. W pigułce przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zasad rywalizacji, nagród oraz godzin transmisji konkursów.

Willingen 5 to kolejny turniej rozgrywany w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ustępuje rangą równie młodemu norweskiemu Raw Air czy bogatemu w tradycje Turniejowi Czterech Skoczni, ale stawiany jest na równi np. ze słoweńskim Planica 7. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9. lutego na niemieckiej skoczni Muehlenkopfschanze.

Zasady i nagroda

Zasady rywalizacji są bardzo proste: wygrywa zawodnik, który uzyska w sumie najwięcej punktów za pięć serii skoków rozgrywanych na Muehlenkopfschanze (HS 145). Do punktacji turnieju wliczone są jednoseryjne kwalifikacje, oraz po dwie serie z obu konkursów indywidualnych. Aby podkreślić ważną rolę kwalifikacji, organizatorzy promują turniej hasłem “Kwalifikacje też się liczą”.

Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 25 000 euro, zaś zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostają symbolicznie uhonorowani podczas ceremonii dekoracji. Zawodnicy z czołowej trzydziestki otrzymają również standardowe nagrody pieniężne przyznawane zgodnie z zasadami PŚ przez FIS.

Program i transmisje

W premierowej edycji Willingen 5 triumfował Kamil Stoch, w ubiegłym roku zwyciężył Ryoyu Kobayashi, zaś Piotr Żyła zajął drugie miejsce. Czy podobnie jak w ubiegłych odsłonach na podium zobaczymy któregoś “biało-czerwonego”? Przekonamy się już wkrótce. Transmisje rywalizacji pokaże TVP1, TVP Sport oraz Eurosport.

Program turnieju Willingen 5:
Piątek, 7. lutego
13:00 – oficjalny trening
15:00 – kwalifikacje

Sobota, 8. lutego
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 9. lutego
15:00 – seria próbna
16:00 –  konkurs indywidualny

Źródło: informacja własna