PŚ w Willingen: Kamil Stoch jak cztery lata temu? Polak przed szansą (lista startowa)

Przed Nami kolejny dzień rywalizacji zaliczany do Willingen FIVE. Podczas pierwszej serii konkursowej zobaczymy 50 skoczków z 13 krajów. Dokładnie 4 lata temu w obu konkursach triumfował Kamil Stoch, który później sięgnął po dwa medale z najcenniejszego kruszcu, czy to dobry prognostyk przed Pjongczang?

Kamil Stoch po skoku na 142,5 metra objął prowadzenie w Willingen FIVE. Z pewnością jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Warto wspomnieć, że właśnie bezpośrednio przed ostatnimi Igrzyskami Olimpijskimi Kamil Stoch pokonał rywali i nie miał sobie równych na najważniejszej imprezie czterolecia. Forma reprezentanta Polski utrzymuje się na wysokim poziomie od dłuższego czasu, ale rywale są równie mocni. Należy zwrócić uwagę na Richarda Freitaga, Daniela Andre Tandego, czy Johanna Andre Forfanga, który potrafi zaskoczyć. Nie można zapomnieć również o słoweńskich skoczkach.

Już dziś na godzinę 15:00 przewidziano rozpoczęcie serii próbnej, a o 16:00 rozegrana zostanie pierwsza seria konkursowa. Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 25. numerem startowym zaprezenuje się Jakub Wolny, a następnie 33. Maciej Kot, 36. Piotr Żyła, 38. Stefan Hula, 42. Dawid Kubacki oraz 49. Kamil Stoch.

Program:

Sobota, 03.02.2018:

15:00 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.