PŚ w Willingen: Finał turnieju próbą generalną przed mistrzostwami świata. Kto błyśnie formą? (lista startowa)

Już dziś kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, a zarazem finał turnieju Willingen Five, stanowiącego swoistą zapowiedź tego, co za parę dni czeka nas podczas mistrzostw świata w Seefeld. Czy ktoś będzie w stanie pokonać prowadzącego w klasyfikacji generalnej Karla Geigera?

Polska kadra podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę wystąpi w Willingen w wymiarze 6 zawodników – Macieja Kota (nr 13), Stefana Huli (nr 19), Jakuba Wolnego (nr 28), Dawida Kubackiego (nr 46), Piotra Żyły (nr 47) i Kamila Stocha (nr 49).

Najgroźniejszi w całym konkursie powinni być liderzy – odpowiednio turnieju Willingen Five, czyli Niemiec Karl Geiger (nr 41) oraz Pucharu Świata, czyli Japończyk Ryoyu Kobayashi (nr 50). Wysoką formę przez cały weekend prezentuje Austriak Philip Aschenwald (nr 23), jego rodak Stefan Kraft (nr 48), czy Sloweniec Timi Zajc (nr 43). Rozgrywka o zwycięstwo w Willingen będzie zatem zacięta.

PEŁNA LISTA STARTOWA

Początek konkursu zaplanowano na 15:15, a godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. To ostatnie zawody przed rozpoczynającymi się już 19 lutego mistrzostwami świata w Seefeld.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.