PŚ w Willingen: Dziś startuje Willingen FIVE. Dla kogo kwalifikacje? (lista startowa)

Przed Nami ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. Najlepsi skoczkowie świata powalczą w niemieckim Willingen, gdzie spróbują zaprezentować się z jak najlepszej strony. Jak poradzą sobie biało-czerwoni?

Już na godzinę 15:30 przewidziano rozpoczęcie dwóch serii treningowych. Z kolei o 18:00 zawodnicy powalczą w kwalifikacjach. Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 130. metrze. Rekordzistami obiektu są Janne Ahonen oraz Jurij Tepes, którzy skoczyli 152. metry.

Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 31. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 39. Maciej Kot, 42. Piotr Żyła, 44. Stefan Hula, 48. Dawid Kubacki oraz 55. Kamil Stoch.

Faworytami są przede wszystkim niemieccy skoczkowie z Richardem Freitagiem na czele, bowiem będą oddawać skoki przed własną publicznością. Z bardzo dobrej strony powinnien pokazać się Kamil Stoch, który traci do lidera Pucharu Świata zaledwie 4 punkty. Warto zwrócić uwagę na Daniela Andre Tandego. Norweg nie wystartował podczas minionego weekendu w Zakopanem, ale utrzymuje wysoką dyspozycję.

W ubieglym roku triumfował Andreas Wellinger przed Stefanem Kraftem i Manuelem Fettnerem.

Program:

Piątek, 02.02.2018:

15:30 – oficjalny trening (2 serie)

18:00 – kwalifikacje

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.