PŚ w Villach. Domowa wygrana Pinkelnig. Polki bez punktów

Screen - Eurosport

Austriaczka Eva Pinkelnig wygrała pierwszy konkurs tegorocznej edycji Turnieju Sylwestrowego na skoczni w Villach (HS 98). Na podium stanęły również Norweżka Anna Odine Stroem oraz Słowenka Nika Kriżnar. Polki zakończyły rywalizację na pierwszej serii.

Screen – Eurosport

Pokaz siły Evy Pinkelnig

Do rywalizacji przystąpiło 50 zawodniczek, które rywalizowały w tzw. systemie KO.

34- latka uzyskała 91,5 m oraz 95,5 m. Dało jej to łączną notę 257,9 pkt. Druga była Anna Odine Stroem (93,5 m, 92,5 m), która straciła do zwyciężczyni 9,5 pkt. Dla Norweżki to drugie podium w tym sezonie i czwarte w karierze. Trzecią lokatę zajęła Nika Kriżnar (93,5 m, 93,5 m; 243,5 pkt). Na miejscu czwartym (91,5 m, 91 m) znalazła się powracająca po kontuzji kolana – Kanadyjka Alexandria Loutitt. Jest to najlepszy wynik w karierze dla brązowej medalistki mistrzostw świata juniorów. Na piątej lokacie sklasyfikowano Maritę Kramer (92,5 m, 93,5 m), a czołową szóstkę zamknęła druga z zawodniczek spod znaku Klonowego Liścia – Abigail Strate (91,5 m, 93 m).

Polki zakończyły rywalizację na pierwszej serii. Nicole Konderla (81,5 m) przegrała rywalizację w parze ze wspomnianą wcześniej Loutitt i zajęła 34. miejsce. Paulina Cieślar również przegrała swój pojedynek z Abigail Strate. Skok na odległość 70 m dał jej 48. miejsce.

Pełne wyniki

Wyniki indywidualne środowych zawodów odpowiadają również klasyfikacji generalnej całego Turnieju Sylwestrowego.

Pełna klasyfikacja Turnieju Sylwestrowego

Dzięki domowemu zwycięstwu prowadzenie w klasyfikacji generalnej odzyskała Eva Pinkelnig. Austriaczka zgromadziła 436 pkt. W czołowej trójce znajdują się również Katharina Althaus (369 pkt) oraz Silje Opseth (337 pkt), która w Villach była dopiero 21. Jedyna sklasyfikowana Polka – Nicole Konderla zajmuje 39. miejsce z dorobkiem 4 punktów.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Kolejny konkurs na Villacher Alpenarenie (HS 98) zaplanowano na czwartek. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 13:00. Rywalizację poprzedzą kwalifikacje (11:30).

źródło: informacja własna