PŚ w Val di Fiemme: Puchar Świata powraca do Predazzo. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

fot. adammalysz.keep.pl

fot. adammalysz.keep.pl

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Włoch po siedmiu latach absencji. W weekend 12-13 stycznia 2019 r., zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Już dzisiaj na kompleksie skoczni Trampolino Dal Ben zostaną rozegrane pierwsze kwalifikacje. Udział w nich zapowiedziało 59. zawodników.
Ostatni Puchar Świata w skokach narciarskich odbył się w Predazzo w sezonie 2011/2012. Wówczas triumfował w nich Kamil Stoch pokonując m.in. Gregora Schlierenzauera, Andersa Bardala i Richarda Freitaga. Rok później na dużym obiekcie pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym zdobył również lider naszej kadry – Kamil Stoch, a drużyna po raz pierwszy zdobyła brąz. W tamtych momentach na skoczniach w Val di Fiemme Polacy startowali pod wodzą Łukasza Kruczka. Dzisiaj w to samo miejsce Kamil Stoch powraca jako trzykrotny Mistrz Olimpijski, triumfator dwóch Turniejów Czterech Skoczni i jako przywódca naszej drużyny, która przecież wygrała Puchar Narodów i brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich. Czy Stefan Horngacher powtórzy sukcesy Łukasza Kruczka na włoskiej ziemi? Wydaje się, że aktualnie to Dawid Kubacki ma zdecydowanie wyższą formę od reszty swoich kolegów. Jednak, być może i naszemu orłowi z Zębu przypomną się jego wspaniałe chwile na tym obiekcie. Oprócz dwóch powyższych skoczków do Val di Fiemme, pojechali jeszcze: Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Kibice skoków narciarskich zadają sobie również pytanie o formę Ryoyu Kobayashiego. Przypomnijmy, że przed tygodniem, fenomenalny Japończyk wygrał cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Na pewno nie odpuści żadnych zawodów aż do Sapporo. Być może w dalszym ciągu Ryoyu Kobayashi będzie nie do pokonania, ale mamy nadzieje, że któryś z polskich reprezentantów mu w tym przeszkodzi.

Na liście startowej kwalifikacji do sobotniego konkursu, widnieje  59. skoczków. Wśród obecnych, zabrakło reprezentantów Rosji, którzy udali się na trening i zawody mistrzostw tego kraju w Czajkowskim.

Pełna lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:

Piątek, 11.01.2019
11:00 – Odprawa techniczna
16:00 – Oficjalny trening
18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 12.01.2019
15:00 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019
16:00 – Kwalifikacje
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Transmisje z kwalifikacji przeprowadzi stacja Eurosport 1. Początek zaplanowano na godz. 17:45.Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.