PŚ w Titisee-Neustadt. Drugi skład Polaków powalczy o punkty. Kto okaże się najlepszy? (lista startowa)

fot. sportsinwinter.pl

Sobota upłynie w Titisee-Neustadt pod znakiem rywalizacji skoczków narciarskich. To właśnie w tym niemieckim mieście w dzisiejsze popołudnie zawodnicy powalczą o punkty w szesnastym konkursie indywidualnym 43. edycji Pucharu Świata. Jak zaprezentują się Polacy?

fot. sportsinwinter.pl

Zastępstwo za Sapporo

Pierwotny harmonogram trwającej edycji zmagań pucharowych zakładał, że po zawodach w Zakopanem (15-16 stycznia 2022 roku) skoczkowie narciarscy udadzą się w daleką podróż, a mianowicie do miasta, w którym w 1972 roku odbyły się XI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Mowa oczywiście o Sapporo. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa oraz wysokiego zagrożenia epidemiologicznego zdecydowano się jednak odwołać konkursy w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Za dwa z trzech odwołanych konkursów znaleziono zastępstwo. Na ratunek Azjatom przyszli Niemcy, na których ziemi w bieżący weekend rozegrane zostaną cztery serie konkursowe. O kolejne pucharowe punkty skoczkowie narciarscy powalczą na Hochfirstschanze, której rozmiar wynosi 142 metry. Rekordzistą tego obiektu jest Domen Prevc. 11 marca 2016 roku skoczył tu 148 metrów.

Poszedł w ślady brata

To, że rodzina Prevców lubi niemiecką skocznię usytuowaną w Badenii-Wirtembergii, potwierdziło się także w piątkowych kwalifikacjach. W nich najlepiej poradził sobie bowiem „środkowy” z braci Prevc – Cene, który oddał skok na odległość 135,5 metra i uzyskał łączną notę 130,3 punktu. Tuż za nim uplasowali się lider klasyfikacji Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi z Japonii, a także drugi zawodnik trwającej odsłony zmagań, Niemiec, Karl Geiger. Powody do radości może mieć również najbardziej doświadczony członek słoweńskiego klanu, a mianowicie Peter Prevc. Najlepszy zawodnik sezonu 2015/2016 w kwalifikacjach zajął bowiem 7. lokatę.

Ekipa na piątkę

W sobotnim starciu oprócz ścisłej światowej czołówki zobaczymy także pięciu reprezentantów Polski, którzy postarają się zdobyć kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. W Niemczech honoru biało-czerwonych barw bronić będą: Klemens Murańka, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny. Wczorajszej sesji kwalifikacyjnej niestety nie przebrnął Tomasz Pilch.

Początek szesnastego konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 16:15. Godzinę wcześniej ma rozpocząć się seria próbna.

Lista startowa konkursu

Źródło: informacja własna