PŚ w Titisee-Neustadt. Dawid Kubacki przed kolejną szansą. Uwaga na porę transmisji (lista startowa)

Screen - Eurosport

Przed nami ostatni dzień długiego weekendu ze skokami w Titisee-Neustadt. W niedzielę czekają na nas konkursy indywidualne pań i panów. Czy Dawidowi Kubackiemu uda się wygrać trzeci konkurs w sezonie? Początek zawodów mężczyzn o 15:45.

Screen – Eurosport

Liczymy na triumf Dawida

Od początku listopada, czyli od pierwszych konkursów sezonu w Wiśle, Dawid Kubacki znajduje się w życiowej formie. Nasz doświadczony skoczek również w niemieckim Titisee-Neustadt pokazuje wielką klasę. W piątkowym konkursie indywidualnym zajął 2 pozycję, minimalnie przegrywając jedynie z Anze Laniskiem. To właśnie Słoweniec będzie jednym z głównych rywali Dawida w walce o zwycięstwo w niedzielnych zawodach. Oprócz niego groźni będą z pewnością także tacy zawodnicy, jak: Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft, czy Karl Geiger. My liczymy na to, że w czołówce po raz kolejny namiesza Piotr Żyła. Mistrz świata z Oberstdorfu ma za sobą świetny początek sezonu i w każdym konkursie liczy się w walce o najwyższe miejsca.

Tym razem poskaczą przy sztucznym oświetleniu

W konkursie zobaczymy 7 naszych reprezentantów. Oprócz Kubackiego i Żyły będą to: Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Liczymy zwłaszcza na przebudzenie Kamila Stocha, który oddawał tutaj niezłe skoki na treningach, ale w piątkowym konkursie nie wszedł nawet do drugiej serii. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi oczywiście Dawid Kubacki, który ma 34 punkty przewagi nad Laniskiem. Piotr Żyłą zajmuje 5 miejsce. O godzinie 14:30 rozpoczną się kwalifikacje, natomiast start samego konkursu przewidziano na 15:45. Wcześniej, o 12:15, odbędzie się rywalizacja pań. Czeka nas zatem emocjonująca niedziela!

Lista startowa kobiet

Lista startowa mężczyzn

Źródło: informacja własna