PŚ w skokach: Karl Geiger nadal liderem, Kubacki czwarty

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Pomimo słabszych występów w Titisee-Neustadt, Karl Geiger utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

Reprezentant Niemiec, Karl Geiger po dwóch konkursach rozegranych w Titisee-Neustadt utrzymuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Oznacza to, że w najbliższy weekend podczas zawodów rozgrywanych w Zakopanem wystartuje w żółtym plastronie lidera. Na drugim miejscu ze stratą 83 punktów znajduje się Stefan Kraft. Wirtualnego podium dopełnia Ryoyu Kobayashi, który do prowadzącego Niemca traci 91 punktów.

Na czwartej pozycji znajduje się Dawid Kubacki. Ma on na koncie 764 punkty, a do lidera traci ich 122. Dalej, na piątym miejscu, uplasował się reprezentant Norwegii – Marius Lindvik (545 pkt). Kamil Stoch zajmuje szóstą lokatę (474 pkt). Zaraz za nim znajduje się Daniel Andre Tande, z dorobkiem 447 punktów. Ósme miejsce należy do Austriaka, Philippa Aschenwalda (414 pkt). Na dziewiątym miejscu znajdują się ex aequo Peter Prevc oraz Johann Andre Forgang. Obydwaj panowie uzbierali 395 punktów.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Dawid Kubacki (4. miejsce). Dwa oczka niżej znajduje się Kamil Stoch (6. miejsce). Piotr Żyła (322 pkt) zajmuje obecnie czternaste miejsce. Maciej Kot, który dotychczas zdobył jedynie 37 punktów jest sklasyfikowany na 36. miejscu. Zajmuje tę lokatę ex aequo z Richardem Freitagiem oraz Rokiem Justinem. Stefan Hula (31 pkt) nadal znajduje się na 39. pozycji. Jakub Wolny (22 pkt) przesunął się niżej w klasyfikacji i obecnie zajmuje 42. miejsce. Klemens Murańka (4 pkt) jest sklasyfikowany jako sześćdziesiąty pierwszy.

Czołówka klasyfikacji Pucharu Narodów pozostaje bez zmian. Na pierwszym miejscu znajdują się Austriacy (2796 pkt). 389 punktów za nimi plasują się Norwegowie (2407 pkt). Wirtualnego podium dopełniają Polacy, którzy uzbierali dotychczas 2354 punkty. Tracą do reprezentantów Austrii 442 punkty. Na czwartym miejscu sklasyfikowani są Niemcy (2192 pkt), a na piątym Japończycy (2008 pkt). Po weekendzie w Titisee-Neustadt zmiana zaszła w końcówce klasyfikacji. Bułgarzy przesunęli się na dwunaste miejsce, gdzie znajdują się na równi z reprezentantami Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie na ostatnim miejscu znaleźli się Kazachowie.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.