PŚ w Sapporo. Stefan Kraft bryluje w pierwszej serii. Awans w wielkim stylu i trzecie miejsce Zniszczoła

Screen- Eurosport

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii poszybował na 139 m. Ze stratą odpowiednio 10,3 i 11,5 punktów do lidera na pozycji drugiej i trzeciej plasują się Granerud oraz ex aequo Zniszczoł z Prevcem. W finale wystąpi czterech Biało-Czerwonych. 

Screen- Eurosport

Loteryjne warunki spowodowały przetasowania wśród stawki w czołówce. W finale zabraknie m.in. trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej, Anze Laniska. Na półmetku rywalizacji w Sapporo liderem jest Stefan Kraft. Odległość Austriaka pozwoliła mu wyprzedzić Aleksandra Zniszczoła oraz Petera Prevca, którzy piastowali tę pozycję przez znaczną część rywalizacji. Słoweńcowi zmierzono 136 m, a reprezentant Polski świetnie wykorzystał sprzyjający wiatr i wylądował za rozmiarem Okurayamy (141 m). Na miejscu drugim Norweg Halvor Egner Granerud.

Za czołową trójką uplasował się Dawid Kubacki (131,5 m). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Timi Zajc, Kamil Stoch (131,5 m) oraz Daniel Tschofenig. Dziesiątkę zamknęli Clemens Aigner i Stephan Leyhe.

Piotr Żyła (130 m) na miejscu dwudziestym.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna