PŚ w Sapporo. Kapitalny skok z obniżonej belki! Granerud pokazał moc w kwalifikacjach

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do piątkowego konkursu PŚ w Sapporo. Norweg popisał się kolejnym genialnym skokiem i o prawie 10 punktów wyprzedził Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce zajął Manuel Fettner. Awans do zawodów uzyskali wszyscy Polacy. Początek konkursu o 8:00.

Odlot Graneruda

Rozpoczął się weekend, na który kibice skoków oczekiwali aż trzy lata. Tyle bowiem trzeba było czekać na powrót zawodów PŚ, rozgrywanych w Sapporo, w dalekiej Japonii. W piątek, z samego rana polskiego czasu, rozegrane zostały kwalifikacje do pierwszego z trzech konkursów na Okurayamie. Zdecydowane zwycięstwo odniósł w nich Halvor Egner Granerud. Norweg uzyskał 138,5 metrów, zdecydowanie odlatując swoim rywalom. Drugiego Dawida Kubackiego wyprzedził o prawie 10 punktów. Trzecią pozycję zajął Manuel Fettner z Austrii, a czołową piątkę uzupełnili Andreas Wellinger i Timi Zajc.

Legenda blisko awansu

Niezłe skoki oddali Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy zajęli kolejno 7 i 11 miejsce. Awans do konkursu wywalczyli także pozostali nasi reprezentanci. Aleksander Zniszczoł zajął 24 pozycję, a Paweł Wąsek był 45. Wszyscy kibice skoków liczyli na to, że kwalifikacje pomyślnie ukończy pięćdziesięcioletni Noriaki Kasai. Ostatecznie zabrakło bardzo niewiele. Najstarszy skoczek w historii PŚ zajął 51 lokatę, a do awansu zabrakło mu zaledwie 0,4 punktu. Początek piątkowego konkursu o godzinie 8:00.

Wyniki

Źródło: informacja własna