PŚ w Sapporo: Czas na skoki w Azji. Dzisiaj treningi i kwalifikacje [lista startowa]

kamil-stoch

Już dzisiaj odbędą się pierwsze treningi i kwalifikacje w Azji w tym sezonie. Pierwszy trening odbędzie się o 6:30 czasu Polskiego, a kwalifikacje dwie godziny później. W zeszłym roku triumfował w nich Dawid Kubacki ex aequo z Taku Takeuchim.

W tamtym roku w kwalifikacjach ex aequo dominowali Dawid Kubacki i Taku Takeuchi, w czołowej szóstce było obecnych, aż czterech Polaków i dwóch Japończyków. Podczas pierwszego konkursu indywidualnego mogliśmy oglądać triumf Petera Prevca, na drugim stopniu stanął jego najmłodszy brat, a na trzeciej pozycji uplasował się, kontuzjowany obecnie, Robert Kranjec. Natomiast ostatni dzień zmagań należał do Norwegów, triumfował Anders Fannemel, a drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang, na podium stanął wtedy również Noriaki Kasai.

Skocznia w Sapporo nazywa się Okurayama i została ona zbudowana na początku lat 30. ubiegłego wieku, a ostatnio odnowiono ją 10 lat temu. Jej rozmiar to 137 metrów (w lecie 134 m), a punkt konstrukcyjny jest położony na 123 metrze (w lecie na 120). Oficjalnym rekordzistą jest Anders Fannemel, który skoczył tutaj 143,5 metra podczas zeszłorocznych zmagań, natomiast trzy metry dalej poszybował Anze Lanisek podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego, jest to jednakże rekord nieoficjalny.

Plan zawodów:

10.02.2017
6:30 – treningi
8:30 – kwalifikacje
11.02.2017
7:30 – seria próbna
8:30 – pierwsza seria konkursowa
12.02.2017
1:00 – kwalifikacje
2:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.