PŚ w Ruce. Eisenbichler dominuje konkurencję, Żyła i Kubacki na podium

18:16, 28.11.2020 Angelika Uchacz Aktualizacja: 19:18, 28.11.2020

Pierwszy z dwóch konkursów skoków narciarskich w Ruce dobiegł końca. Reprezentant Niemiec, Markus Eisenbichler zdominował konkurencję. Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki wskoczyli na podium.

Markus Eisenbichler okazał się być najlepszym wśród skoczków w fińskiej Ruce. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, a podium dopełnił Dawid Kubacki.

Markus Eisenbichler potwierdził, że jest w znakomitej formie. W pierwszej serii osiągnął imponującą odległość 146 metrów, a w drugiej potwierdził swoją dyspozycję lądowaniem na 141 metrze. Niemiec zdominował konkurencję i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła dzięki swoim skokom na odległość 136 oraz 137 metrów. Podium dopełnił Dawid Kubacki. Zawodnik oddał skoki na odległość 139 i 132,5 metra. Tuż za podium znalazł się Halvor Egner Granerud (135/142 m), a piąte miejsce zajął Yukiya Sato (140/127 m).

Polacy zaliczyli bardzo dobry start, a skocznia Rukatunturi była łaskawa dla naszych zawodników. Najlepszym z Biało-Czerwonych był Piotr Żyła. Skoczył na odległość 136 i 137 metrów. Dawid Kubacki ukończył zmagania na 3. lokacie dzięki swoim skokom, w których lądował na 139 oraz 132,5 metra . Klemens Murańka (131/134,5 m) uplasował się na 9. miejscu, ex aequo z Karlem Geigerem. Andrzej Stękała (131/131,5 m) zajął 11. pozycję. Kamil Stoch (125/136 m) poprawił swój wynik z pierwszej serii i zakończył zmagania na 12. lokacie. Najniżej sklasyfikowany Polak, Paweł Wąsek (130/123,5 m) zajął 22. miejsce.

Po dzisiejszym konkursie na Rukatunturi zadowoleni nie są na pewno Daniel Andre Tande, który nie ustał skoku i istniało podejrzenie poważnej kontuzji, a także Johann Andre Forgang, który został zdyskwalifikowany za popełniony falstart. Norweg ruszył przed zapaleniem się zielonego światła. Trener Alexander Stoeckl wziął na siebie winę za zbyt wczesne wydanie pozwolenia na start dla swojego zawodnika.

Pełne wyniki konkursu znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna.