PŚ w Rasnovie: Czas na drugi konkurs w Rumunii (lista startowa)

fot. sportsinwinter.pl

fot. sportsinwinter.pl

Już za kilka godzin rozpoczną się kwalifikacje do drugiego konkursu rozgrywanego na skoczni w Rasnovie. Zobaczymy 57 zawodników.

Siedmiu Biało-Czerwonych walczyć będzie o kwalifikację do konkursu. Będą to Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł, a także Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Pięciu z tych zawodników zdobyło pucharowe punkty, dzięki czemu Polacy odrobili wiele punktów do Norwegów, którzy w klasyfikacji Pucharu Narodów zajmują trzecie miejsce. Strata naszych reprezentantów do trzeciego miejsca wynosi obecnie jedynie siedem punktów.

Nieobecność Ryoyu Kobayashiego w Rumunii daje szansę na odrobienie różnicy punktowej Dawidowi Kubackiemu, który obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie Polak traci do Japończyka 28 punktów. Stefan Kraft oraz Karl Geiger nie zamierzają jednak ułatwiać sprawy zawodnikowi z Nowego Targu. Oddają dobre i równe skoki, a Niemiec zwyciężył we wczorajszym konkursie.

Przed swoją publicznością wystąpi jedynie Daniel Cacina. To jedyny reprezentant Rumunii, który stanie w szranki o miejsce w konkursie. Skoczek z Cs Dinamo Rasnov wystartuje jako pierwszy w serii kwalifikacyjnej.  Skoki rozpoczną się o 12:30 czasu lokalnego, a 11:30 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisja w TVP1 rozpocznie się o 12:30 (studio), a o 12:45 rozpoczną się zmagania w pierwszej serii. W TVP Sport studio rozpocznie się już o 12:05.

Pełna lista startowa znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.