PŚ w Ramsau. Treningi dla Marity Kramer

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Pierwsze w sezonie treningi Pucharu Świata skoczkiń padły łupem Austriaczki Marity Kramer. W czołowej trójce plasowały się również Maren Lundby, Ursa Bogataj i dwukrotnie Nika Kriznar.  W obu seriach najlepszą z Polek była Anna Twardosz. 

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Inauguracyjny trening na skoczni HS98 w Ramsau wygrała reprezentantka gospodarzy Marita Kramer, która uzyskała odległość 92,5 metra. Czołową trójkę uzupełnił słoweński duet – Nika Kriznar (88,5 m) oraz Ursa Bogataj (89 m). Czwarte miejsce zajęła Sara Takanashi (86 m), piąte Sophie Sorschag (85,5 m), a szósta triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z zeszłego sezonu Maren Lundby (83,5 m). W “dziesiątce” uplasowały się jeszcze Julia Clair (84,5 m), Lara Malsiner (83 m), Kaori Iwabuchi (83,5 m) oraz Daniela Iraschko-Stolz (83 m).

Pierwsza runda treningowa zdecydowanie nie poszła po myśli biało-czerwonych. Najlepszą z Polek była Anna Twardosz (73,5 m), która uplasowała się dopiero na 41. pozyzcji. Trening został przeprowadzony z 20. platformy startowej.

W drugiej rundzie ponownie najlepszy wynik uzyskała Kramer (93,5 m), która wyprzedziła drugą Maren Lundby (91,5 m) o 8,5 punktu. Na trzecim miejscu uplasowała się Nika Kriznar (90 m). Pozycje za czołową trójką zajęły Daniela Iraschko-Stolz (90 m), Julia Clair (90 m) oraz Sara Takanashi (87,5 m). Ponownie Anna Twardosz (79,5 m) uplasowała się najwyżej spośród biało-czerwonych – na 36. miejscu.

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego mają rozpocząć się o 17:00.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna