PŚ w Oberstdorfie: Niedziela rewanżu. Kto najlepszym lotnikiem? (lista startowa)

epa05215929 Kamil Stoch of Poland in action during the Flying Hill Individual competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Planica, Slovenia, 17 March 2016. EPA/IGOR KUPLJENIK Dostawca: PAP/EPA.
fot. PAP/EPA.

Dziś kibice skoków narciarskich będą mogli oglądać kolejną ucztę związaną z lotami na obiekcie im. Heiniego Klopfera. Przed samymi zawodami przeprowadzone zostaną kwalifikacje na starcie których pojawi się 50 zawodników z 15 krajów.

Jak przystało na skocznię mamucią do konkursu przystąpić może 40 skoczków narciarskich tym samym muszą zostać rozegrane kwalifikacje. Wśród zawodników nie muszących się kwalifikować, a swój skok mogą traktować czysto treningowo jest Kamil Stoch, który we wczorajszych pierwszych zawodach na obiekcie mamucim zajął trzecie miejsce. Wśród TOP 10 klasyfikacji lotów znajduje się także Piotr Żyła, który wczoraj zajął 9. pozycję. Na belce startowej kwalifikacji na Heini Klopfer Skiflugschanze pojawią się także: z 5. numerem Stefan Hula, 23. numer startowy przynależny będzie Dawidowi Kubackiemu, 33. z kolei skakać będzie Maciej Kot i 39. Jan Ziobro.

We wcześniejszych latach na nie przebudowanym jeszcze wtedy obiekcie w sezonie 2012/2013 na najwyższym staopniu podium stawał Richard Freitag przed Andreasem Stjernenem i Gregorem Schlierenzauerem, a w sezonie 2011/2012 wygrywał Martin Koch przed Daiki Ito i Simonem Ammannem. Wczoraj przy sprzyjających warunkach swój życiowy rekord i rekord skoczni osiągnął młody reprezentant gospodarzy tych zawodów Andreas Wellinger. Czy Kamil Stoch powalczy dziś o kolejne zwycięstwo tym razem na skoczni mamuciej? Zapraszamy na konkurs, który od godz.14:30 transmitowany będzie na TVP1 , a od 15:00 na antenie Eurosport 1. Kwalifikacje oraz konkurs także na antenie Radia Gol.

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:

Niedziela, 05.02.2017
13:30 – Kwalifikacje
15:00 – Pierwsza seria konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.