PŚ w Niżnym Tagile: Czy skocznie w Rosji okażą się dla Polaków szczęśliwe? (lista startowa)

fot. Anastasia Poryadina

fot. Anastasia Poryadina

Skoczkowie narciarscy ze śnieżnej Finlandii przenoszą się w ten weekend do rosyjskiego Niżnego Tagiłu. W kwalifikacjach, które odbędą się dzisiaj o godzinie 15, weźmie udział 70 zawodników.

Dotychczas na skoczni Aist rozegrano cztery indywidualne konkursy Pucharu Świata, w których triumfowali: Anders Fannemel, Peter Prevc i dwukrotnie Severin Freund, natomiast najwięcej razy na podium stawali reprezentanci Norwegii, bo aż czterokrotnie.

Co do reprezentacji Polski – żadnemu z naszych rodaków nie udało się jeszcze wskoczyć do najlepszej trójki, a najlepszym rezultatem jest szóste miejsce wywalczone przez Kamila Stocha w 2015r. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do Rosji zabierze sprawdzoną już szóstkę, czyli: Kamila Stocha, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Sporą niespodziankę sprawił natomiast Tomoharu Yokokawa, ponieważ postanowił dać wolne swoim najlepszym zawodnikom, a zamiast tego powołał piątkę skoczków, nie mających jeszcze okazji zaprezentować się w tym sezonie. Na starcie kwalifikacji zobaczymy dziewięciu Rosjan, bowiem gospodarze mają do dyspozycji kwotę narodową.

Prognozy pogody dla Niżnego Tagiłu są optymistyczne, wiatr nie powinien przekraczać 2 m/s.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.