PŚ w Lillehammer. Zdecydowane zwycięstwo Althaus. Nicole Konderla z punktami

Katharina Althaus zwyciężyła w konkursie PŚ pań na normalnej skoczni w Lillehammer. Podium uzupełniły dwie Austriaczki, Eva Pinkelnig i Marita Kramer. Kolejne punkty PŚ zdobyła nasza Nicole Konderla, która zajęła 27 pozycję.

Polka z awansem

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Katharina Althaus. Niemka o prawie 4 punkty wyprzedzała drugą Nikę Prevc. Trzecie miejsce po pierwszej serii należało do liderki PŚ, Evy Pinkelnig. Czołową piątkę uzupełniły Abigail Strate z Kanady i kolejna Niemka, Anna Rupprecht. Triumfatorka poprzedniego sezonu, Marita Kramer, ukończyła 1 serię na 6 miejscu. Dopiero 15 była natomiast legendarna Sara Takanashi. Nasza jedyna reprezentantka, Nicole Konderla, wylądowała na 83 metrze, co pozwoliło jej zająć 29 miejsce i awansować do drugiej serii.

Althaus pokazała moc

W drugim skoku zaatakowała Kramer. Austriaczka osiągnęła 97 metrów, co pozwoliło jej przesunąć się o 3 pozycje i zakończyć konkurs na najniższym stopniu podium. Również koleżanka Kramer z kadry, Eva Pinkelnig, zaliczyła awans i ostatecznie znalazła się na 2 miejscu. Obie Austriaczki nie miały jednak większych szans z Kathariną Althaus. Niemka potwierdziła świetną dyspozycję i wygrała cały konkurs z przewagą prawie 10 punktów nad Pinkelnig. 4 miejsce zajęła Abigail Strate, a czołową piątkę zamknęła Ursa Bogataj. Dopiero 18 i 19 miejsce zajęły dwie wielkie gwiazdy dyscypliny, Sara Takanashi i Maren Lundby. Niezły skok oddała Nicole Konderla, co pozwoliło jej awansować o 2 pozycje i zakończyć konkurs na 27 miejscu.

Wyniki konkursu

Jutro polatają

W klasyfikacji generalnej cyklu wciąż prowadzi Eva Pinkelnig. Austriaczka o 50 punktów wyprzedza Althaus i o 60 punktów swoją rodaczkę, Kramer. Nicole Konderla z dorobkiem 4 oczek plasuje się na 34 pozycji. W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzą reprezentantki Austrii. Kolejny konkurs odbędzie się już w niedzielę w Lillehammer, tym razem na skoczni dużej.

Klasyfikacja generalna PŚ

Puchar Narodów

Źródło: informacja własna