PŚ w Lillehammer: Czy ktoś przeskoczy Stefana Krafta? (lista startowa)

Trwa turniej Raw Air. Już dzisiaj przed nami konkurs indywidualny na skoczni w Lillehammer. Czy Stefan Kraft ponownie zwycięży i powiększy swoją przewagę nad rywalami w całym turnieju? 

Lillehammer już po raz drugi w tym sezonie gości Puchar Świata w skokach narciarskich. W grudniu odbyły się tam dwa konkursy indywidualne, a podczas drugiego triumfował Kamil Stoch przed Maciejem Kotem. Tym razem faworytem jest Stefan Kraft, który zwyciężył w niedzielnym konkursie w Oslo i jest liderem turnieju Raw Air. Po konkursach w Oslo oraz prologu w Lillehammer zgromadził 826,3 pkt i nad drugim Andreasem Wellingerem ma 20,9 pkt.

W dzisiejszym konkursie na Lysgårdsbakken nie zobaczymy Dawida Kubackiego, który nie poradził sobie z trudnymi warunkami w kwalifikacjach i nie awansował do konkursu. Na starcie pojawi się zatem sześciu reprezentantów Polski: Klemens Murańka (nr 5), Stefan Hula (nr 24), Jan Ziobro (nr 26), Piotr Żyła (nr 40), Maciej Kot (nr 46) oraz Kamil Stoch (nr 49).

Lista startowa konkursu 

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy konkurs może być loteryjny. Prognozy pogody przewidują wysoką temperaturę i podmuchy wiatru nawet do 6 m/s. Seria próbna zaplanowana jest na godz. 16:00, natomiast konkurs na 17:00. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP1 oraz Eurosport 1.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.